Ισπανία

«Άσος» από ημίχρονο

Όλα τα… λεφτά ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης Χετάφε-Θέλτα 3-1, αφού μέσα σε 45 λεπτά σημειώθηκαν και τα τέσσερα τέρματα του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι της Χετάφε μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 10΄με τον Κολούνγκα, ενώ είχαν και τις απαντήσεις στην ισοφάρισΗ της Θέλτα που ήρθε δέκα λεπτά αργότερα από τον Αουγκούστο Φερνάντες.

Στο 34΄ο Κάστρο έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Έτσι, η Θέλτα παρέμεινε η ομάδα με το χειρότερο ρεκόρ εκτός έδρας αφού έχει πάρει μόλις 4 βαθμούς μακριά από το γήπεδό της.