Το ντεμπούτο του Νίκου Χατζή (3π.) δεν ήταν αρκετό για τον φιλόδοξο Αρκαδικο, που έχασε από το Φίλιππο Βέροιας με 60-58 στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου. Ο Αετός επιβλήθηκε 82-78 του Ηρακλή στην παράταση, ενώ Ψυχικό, Ηλυσιακός και Λαύριο κέρδισαν σχετικά άνετα την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Α” Φάση

Σάββατο 20/9
5.ΟΦΗ-Εθνικός ΟΦΠΦ 66-78
Διαιτητές: Παντελίδης-Κοτσιμπός-Δελληγιανίδης
Δεκάλεπτα: 20-17, 31-36, 43-52, 66-78
ΟΦΗ (Τακιάνος): Μποχωρίδης 3 (1), Σταμπουλής 3, Ραζής 4, Μαυρογιάννης 2, Στυλιανού 14 (4), Λιανός 16 (2), Κιτσούλης 15 (2), Χάλαρης 2, Τρεπάλοβατς 3, Σκλήβας 4.
Εθνικός (Κουστένης): Παπαδιονυσίου, Μούκας 12 (4), Κουκάς 24 (5), Τσιότρας 5 (1), Ζούμπος 7 (1), Ραδίτσας, Γκιζόγιαννης 15, Μαχαίρας 6, Βαβάτσικος 3, Αναγνωστόπουλος 2, Ψυλέας 4, Καρυπίδης, Ραδίτσας.

2.ΑΕ Δόξα Λευκάδας-ΑΟ Παγκρατίου 79-82
Διαιτητές: Παφίλης – Ταρενίδης Στ. – Ευφραιμίδης.
Δεκάλεπτα: 29-20, 39-46, 57-62, 79-82.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 8, Μάρτζος 17 (3), Γαρμπής, Μουρατίδης 14 (3), Καραδολάμης 7 (1), Συμεωνίδης 11, Αναγνωστόπουλος 4, Αργυρός, Ιωακειμίδης, Σκλάβος 18 (2).
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 2, Κοβάσεβιτς 11 (3), Δέδες 3 (1), Παππάς 13 (2), Ψαρόπουλος 9 (1), Παπαντωνάκος 10 (2), Ράπτης 2, Ντιαλλό 8, Κουτρούλιας 7, Χατζηνικόλας 17 (5), Καραϊνδρος.

Κυριακή 21/9
1.Ψυχικό-Λιβαδειά 77-62
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος – Μαγκλογιάννης – Καραβίτης.
Δεκάλεπτα: 17-17, 34-31, 54-48, 77-62.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 17 (3), Αχής 8, Περσίδης, Παπανικολάου 7 (1), Σκάνδαλος, Μάντζαρης 10, Κορωνίδης 11 (3), Πάνου 5 (1), Ναούμης 7, Λάτοβιτς 7 (1), Ματζιώρης 5 (1).
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζαλάρι, Τερματζίδης 3 (1), Σάκοτα, Βεσκούκης 22 (2), Σταύρου 10, Μαράντος 7 (1), Ματζιώρης, Λιόντος, Γιανναλέτσος 11, Δημητριάδης 11 (1).

3.Αετός-Ηρακλής 82-78 (κ.α. 82-78)
Διαιτητές: Ξάνθος-Τσώνος Μ-Μαντήλας
Δεκάλεπτα: 18-14, 35-34, 55-50, 70-70, 82-78
Αετός (Παπαμάρκος): Μητσάκης 2, Κουκουνιάς 2, Μπασδέκης, Κόκκαλης 14, Μόρφης 3 (1), Τοπάλης 13 (2), Μιχόπουλος 2, Ροδοστόγλου 27 (2), Πέτρουλας 6 (1), Τζουγκαράκης 13.
Ηρακλής (Κυρούδης): Μιχάλογλου 19 (2), Ονάσογλου 5, Χατζόπουλος 3 (1), Χρυσόπουλος 7 (1), Αράπης 4, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 11 (1), Μήτσιαλος 2, Δέσπος 23.

4.Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά 71-58
Διαιτητές: Διαμαντής-Αναστόπουλος Α-Κυριακόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-18, 47-25, 60-45, 71-58.
Ηλυσιακός (Σορώτος): Τσιώκος 12, Λεγκίκας 3, Δρόσος 5, Ζώρζος 2, Τζιβελέκας 6 (1), Καρτέρης 5 (1), Νικολακόπουλος 8 (2), Φακοπουλίδης 14 (3), Βλάχος 8 (2), Κακλαμανάκης 4, Χαραλάμπης, Αναγνωστάκης 4.
Ερμής Λαγκαδά (Καμαράκης): Καϊκλής, Ελευθεριάδης, Νότης, Ακεψιμαϊδης 8 (1), Βουτσίτσεβιτς 13 (1), Μπένας 21, Παρίτσης, Μαυροκεφαλίδης, Πιλκούδης, Καλογιαννίδης 4, Μανούσος 12, Σιώπης.

6.Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός 60-58
Διαιτητές: Πανταζής-Σιμητόπουλος-Συμεωνίδης
Δεκάλεπτα: 11-18, 25-34, 49-51, 60-58
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τραϊανός 6, Δεληγιώργης 4, Πλιούκας 5 (1), Γκιουλέκας 17 (3), Κασαμπαλής 11, Αργύρης, Τριχόπουλος 10, Λευκαδίτης 7.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Νοέας, Κωνσταντινού 2, Καρύδας 11 (1), Κοψαύτης 7 (1), Χατζής 3 (1), Μάλλιος 9 (1), Αναστασάκης, Θανόπουλος, Εζόμο 6, Τζόρτζεβιτς 20.

7.Λαύριο-Καβάλα 68-55
Διαιτητές: Κατραχούρας – Μάλαμας – Μακρής
Δεκάλεπτα: 14-8, 32-26, 50-43, 68-44
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 4, Δανάς 12 (2), Τσίρος 3 (1), Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 14 (2), Γιαννακόπουλος 11 (1), Περάκης 10 (1), Ψωμαδέρης 9 (1), Μπένος 3
Καβάλα (Τζήμας): Κριστέφσκι 4, Τότσιος 5, Καλαμπάκας 10 (1), Κατσαρές 6, Καραμπούλας 14, Γκέλιος 2, Χαρισμίδης 4, Βελισσαρίου 7(1), Καλαϊτζίδης 3 (1).

Β Φάση
1η αγωνιστική (24/9)

8.Λαύριο-Κόροιβος
9. ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου
10.Ρέθυμνο-Πανελευσινιακός
11.Αετός-Τρίκαλα
12.Παγκράτι-Απόλλων Πατρών
13. Ηλυσιακός-Αρης
14.Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός

2η αγωνιστική (27/9)
15.Ν13-Ψυχικό
16.Ν12-Ν14
17.Ν9-Ν10
18.Ν8-Ν11

3η αγωνιστική (4/10)
19.Ν15-Ν17
20.Ν16-Ν18

Γ” Φάση (8/10)
ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19
ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Ν20

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ