Ισπανία

Ξεκούραστα ενόψει Ολυμπιακού!

Η Ατλέτικο χωρίς να φορτσάρει και να… σπαταλήσει δυνάμεις ενόψει του αγώνα με τον Ολυμπιακό επικράτησε 3-1 της Μάλαγα παραμένοντας στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Η Ατλέτικο χωρίς να φορτσάρει και να… σπαταλήσει δυνάμεις ενόψει του αγώνα με τον Ολυμπιακό επικράτησε 3-1 της Μάλαγα στο πρώτο ματς του σημερινού προγράμματος της 12ης αγωνιστικής.

Το τέρμα του Τιάγκο στο 12ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους «ροχιμπλάνκος» οι οποίοι πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα δύο τερμάτων…

Αυτό το οφείλουν στον Γκριεζμάν ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 44ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Σάντα Κρους στο 64ο λεπτό αλλά ο Γκοντίν στο 83’ διαμόρφωσε το τελικο σκορ 3-1.