Ισπανία

Τσάμπα... βαθμοί για τη Βιγιαρεάλ

Τσάμπα... βαθμούς έχασε η Βιγιαρεάλ στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Έλτσε. Ήρθε ισόπαλη 2-2 αν και στο 17ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0!

Το πρώτο της παιχνίδι στο νέο έτος είχε μια εξαιρετική αρχή αλλά κακό τέλος! Η Βιγιαρεάλ ήρθε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Έλτσε, σε ένα ματς στο οποίο προηγήθηκε με δύο γκολ μέσα σε 17 λεπτά αλλά πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο ισόπαλη!

Κι όμως το «κίτρινο υποβρύχιο» έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη. Άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα ο Ούτσε έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν κάθε λόγο να πιστέψουν πως έχουν πάρει μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη, αλλά και οι γηπεδούχοι είχαν κάθε δικαίωμα να προσπαθήσουν για να αντιδράσουν.

Και τα κατάφεραν αρκετά σύντομα. Στο 26ο λεπτό ο Χόναθας και ο Ροντρίγκες μετά από πέντε λεπτά έκανε το 2-2.

Στο 33ο λεπτό η Βιγιαρεάλ, έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πάρει και πάλι το προβάδισμα. Ο Ροντρίγκεθ έκανε το σουτ αλλά είδε τον Λομπάν να διώχνει στη γραμμή.