Λήξη του αγώνα

88’ Ο Μήτρογλου την κεφαλιά έπειτα απο το κόρνερ του Παπαδόπουλου, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ

87’ Ο Παπαδόπουλος το σουτ, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Ισπανίας έδιωξε σε κόρνερ

82’ Σουτ του Σιόβα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ

81’ Στην θέση του Παρέχο ο Μπεροκάλ

75’ Στην θέση του Λαμπρόπουλου ο Κουτσιανικούλης

70’ Κίτρινη στον Ιωαννίδη

64’ Ο Παπαδόπουλος έκανε το δυνατό σουτ από μακρινή απόσταση , ωστόσο ο Ασένχο μπλόκαρε

64’ Ο Κάρλος Μαρτίνεθ στην θέση του Νσούε

64’ Ο Θαμόρα στην θέση του Κότο

60’ Ο Λαμπρόπουλος έκανε την σέντρα από τα δεξιά, ωστόσο ούτε ο Παπάζογλου αλλά ούτε και ο Μήτρογλου δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα

59’ Ελέγχει η Εθνική το παιχνίδι, προσπαθεί να βγει μπροστά για να απειλήσει την Ισπανία

53’ Ο Σιόβας το μακρινό σουτ, ωστόσο η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

50’ Στην θέση του Νίνη ο Παπάζογλου

49’ Στην θέση του Δημούτσου ο Σιόβας

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

45+Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

46’ Ο Μονιάκης την σέντρα απο τα αριστερά, ωστόσο ο Παπαδόπουλος δεν κατάφερε να πιάσει όπως θα ήθελε την κεφαλιά

41’ Ο Άαρον έκανε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

38’ ΓΚΟΛ για την Ισπανία. Ο Παρέχο εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση αριστερά, ο Στρατηλάτης περίμενε σέντρα, ωστόσο ο Ισπανός παίκτης πέρασε την μπάλα δίπλα από το τοίχος και την έστειλε στα δίχτυα του τερματοφύλακα της Εθνικής

35’ Απίστευτη δεύτερη ευκαιρία για την Εθνική! Ο Δημούτσος πέρασε εξαιρετική μπαλιά στον Νίνη, αυτός βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα της Ισπανίας, ωστόσο την κρίσιμη στιγμή του έφυγε το κοντρόλ και ο Ασένχο βγήκε με τα πόδια και έδιωξε

33’ Κίτρινη στον Μουνιόθ Παρέχο

30’ Κίτρινη ο Μπουκουβάλας

26’ Έχει ισορροπήσει η Εθνική και πλέον είναι αυτή που έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού απειλώντας συχνά πυκνά τους Ισπανούς

19’ Ο Παπαδόπουλος πέρασε εξαιρετική μπαλιά στον Μήτρογλου, ωστόσο αυτός απέναντι από τον τερματοφύλακα της Ισπανίας έστειλε την μπάλα άουτ

16’ Ο Παπαδόπουλος δοκίμασε τα πόδια του από μακρινή απόσταση, ωστόσο η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών της Ισπανίας και έφυγε κόρνερ

13’ Ο Λαμπρόπουλος έκανε την σέντρα, ο Ιωαννίδης στο δεύτερο δοκάρι πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε άουτ

10’ Καλύτερη η Ισπανία σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο, ελέγχει το παιχνίδι

5’ Ο Άαρον έφυγε από τα αριστερά, έκανε το σουτ, ωστόσο ο Στρατηλάτης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια