MOTO GP

Moto GP: Θρίαμβος του Ολιβέιρα στη βροχερή Ινδονησία!

Την πρώτη του νίκη για το 2022 πέτυχε ο τρομερός Πορτογάλος της KTM, Μιγκέλ Ολιβέιρα, ο οποίος ήταν ο ταχύτερος στον Grand Prix της Ινδονησίας!

Εντυπωσιακό ήταν το Grand Prix της Ινδονησίας, το οποίο καθυστέρησε πάνω από μια ώρα να ξεκινήσει λόγω βροχής, αφού ο Μιγκέλ Ολιβέιρα πέρασε πρώτος της γραμμή τερματισμού, πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και την τέταρτη συνολικά στην καριέρα του!

Ο Πορτογάλος αναβάτης της KTM... χόρεψε στα νερά, παρά το γεγονός ότι στον πρώτο αγώνα της σεζόν στο Μπαχρέιν, δεν είχε καταφέρει να τερματίσει! Τρομερή ήταν και η εμφάνιση του Φάμπιο Κουαρταραρό ο οποίος κατέλαβε τη δεύτερη θέση, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο εξαιρετικός Ζοάν Ζαρκό.

Μπορεί πριν μερικές μέρες ο Ενέα Μπαστιανίνι να ήταν ο μεγάλος νικητής, ωστόσο σήμερα περιορίστηκε στην 11η θέση με άσχημη εικόνα, σε ένα Grand Prix που ο Μαρκ Μάρκεθ δεν αγωνίστηκε, αφού νωρίτερα στο ζέσταμα είχε ένα τρομακτικό ατύχημα στο οποίο γλύτωσε τα χειρότερα!