Γαλλία

Αήττητο 10 αγώνων για Σεντ Ετιέν

Οι «στεφανουά» είχαν εύκολο έργο απέναντι στην Εβιάν απέναντι στην οποία επικράτησαν με 3-0 και έκλεισαν νικηφόρα τον πρώτο γύρο, με 36 πόντους και 4η θέση.

Η Σεντ Ετιέν καθάρισε επί της ουσίας τον αγώνα από το πρώτο 20λεπτο. Ο Μαξ Γκρεϊντέλ μόλις στο 2ο λεπτό, άνοιξε το σκορ για να δώσει προβάδισμα στην γηπεδούχο ομάδα, για να έρθει ένα ακόμα από τον Φαν Βολσφίνκελ για να γίνει το 2-0. Ο Χαμουμά στο 64ο λεπτό σημείωσε το 3-0 για την Σεντ Ετιέν που είναι ισόβαθμη με τη Λιόν στους 36, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο.

Οι "στεφανουά" με αυτή τη νίκη, συμπλήρωσαν 10 αγωνιστικές δίχως ήττα, διάστημα στο οποίο έχουν έξι νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.