Πόλο

Άνετος και… καταιγιστικός ο Ολυμπιακός

Την πρώτη του νίκη στην δεύτερη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ πανηγύρισε ο Ολυμπιακός επικρατώντας 13-7 της Ραντνίτσκι στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο, με καταιγιστική εμφάνιση και άμυνα για… σεμινάριο.

Καταιγιστικός ήταν ο Ολυμπιακός στο ματς της δεύτερης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ και επικράτησε με 13-7 της Ραντνίτσκι στο Παπαστράτειο Κολυμβητήριο.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν αντιμετώπισαν καμία δυσκολία να επικρατήσουν της φιναλίστ της περσινής διοργάνωσης και με κορυφαίους τους Φουντούλη και Μουρίκη, που πέτυχαν από τρία γκολ, πήραν τους τρεις βαθμούς.

Στο πρώτο οκτάλεπτο ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, που κράτησε μέχρι το ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο όμως, η διαφορά «άνοιξε», οι Σέρβοι παραδόθηκαν και ο Ολυμπιακός μετέτρεψε σε θρίαμβο τη νίκη του.

Ολυμπιακός-Ραντνίτσκι: 13-7
Οκτάλεπτα: 4-2, 2-2, 4-3, 3-0

Ολυμπιακός (Βλάχος): Μυλωνάκης 2, Δελακάς 1, Βλαχόπουλος 1, Φουντούλης 3, Μουρίκης 3, Κολόμβος 1, Μάλιαρακ 1, Γούνας 1.

Ραντνίτσκι (Στεβάνοβιτς): Βρίλιτς 1, Βουξάνοβιτς 2, Τσουκ 4.