Τένις

Απίστευτη η Σάκκαρη - Απέκλεισε την Γουίλιαμς!

Μεγάλη πρόκριση για την ελληνίδα τενίστρια! Νίκησε 2-0 σετ την Βίνους Γουίλιαμς και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά Σαν Χοσέ.

Την εξαιρετική της κατάσταση και το μεγάλο της ταλέντο επιβεβαίωσε η Μαρία Σάκκαρη τα ξημερώματα απέναντι σε μια μεγάλη αντίπαλο. Η Ελληνίδα τενίστρια υποχρέωσε την Βίνους Γουίλιαμς την ήττα με 2-0 σετ (6-4, 7-6(2)) σε 1 ώρα και 44 λεπτά και πήρε την πρόκριση στην ημιτελική φάση του τουρνουά Σαν Χοσέ.

Εκεί στις 5 τα ξημερώματα της Κυριακής θα αντιμετωπίσει την αμερικανίδα, Ντανιέλ Κόλινς (ν.42) για να πάρει το εισιτήριο στο μεγάλο τελικό.

Η Κόλινς πέρασε έχοντας απέναντί της την Βικτόρια Αζαρένκα η οποία όμως αποχώρησε τραυματίας με αποτέλεσμα να χάσει και το εισιτήριο.