Ισπανία

Ατλέτικο... για κλάματα! (video)

Δεν είναι μόνο ότι έχασε! Διασύρθηκε! Η Οσασούνα «ξέρανε» την Ατλέτικο Μαδρίτης με σκορ 3-0 και πλέον το αφεντικό του ισπανικού πρωταθλήματος είναι η Ρεάλ, ούσα στο +3!

Πριν τον μεταξύ τους αγώνα τις χώριζαν 34 βαθμοί. Κι όμως, η Οσασούνα όχι μόνο νίκησε την Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά την «διέλυσε» με σκορ 3-0!

Κανείς δεν περίμενε αυτή την εξέλιξη στην Παμπλόνα. Οι γηπεδούχοι βέβαια έδειξαν τα δόντια τους από το έκτο λεπτό, όταν ο Σετζούντο βρήκε δίχτυα και έδωσε μεγάλο ενδιαφέρον στον αγώνα. Αντίδραση από τους «ροχιμπλάνκος»... ανύπαρκτη. Και το πλήρωσαν.

Διότι στο 21’ ο Αρμεντέρος έπιασε φοβερό σουτ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ πριν καν κλείσει το πρώτο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 42’ ο Τόρες διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αφού η ομάδα του Σιμεόνε ήταν κατώτερη των περιστάσεων και παρά τις αλλαγές δεν μπόρεσε ούτε στην επανάληψη να αλλάξει την μοίρα της!

Έτσι, οι Μαδριλένοι έμειναν στους 60 βαθμούς, όσους και η Μπαρτσελόνα και πλέον η Ρεάλ έχει κάθε λόγο να χαμογελάει. Γιατί πριν λίγες αγωνιστικές ήταν τρίτη και στο -5 από την κορυφή και πλέον είναι πρώτη, αφεντικό για τον τίτλο και στο +3!

Osasuna 3-0 Atletico Madrid (All Goals) 23... από ourmatch