Ισπανία

Αυτή την Βαλένθια θέλουν! (video)

Ισοπεδωτική παρουσιάζεται στην εκκίνηση της σεζόν η Βαλένθια! Με νέα «ταρίφα» οι «νυχτερίδες» διέλυσαν πολύ εύκολα με σκορ 3-1 την Εσπανιόλ και συνεχίζουν στα ψηλά στρώματα.

Στους επτά βαθμούς στα τρία πρώτα ματς έφτασε η Βαλένθια! Με νέο… πάρτι στο Μεστάγια, οι «νυχτερίδες» επικράτησαν 3-1 της Εσπανιόλ κι έστειλαν νέο μήνυμα πως φέτος θα είναι πολύ πιο ανταγωνιστικοί σε σχέση με την περσινή μέτρια χρονιά.

Μόλις στο 7’ ο Πιάτι άνοιξε το σκορ –μέσα σε αποθέωση- για τους γηπεδούχους, με τον Παρέχο στο 63’ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του και τον Αλκάθερ δέκα λεπτά αργότερα να δίνει διαστάσεις θριάμβου. Το μόνο που κατάφεραν οι Καταλανοί –που έμειναν στον ένα πόντο- ήταν να σημειώσουν το γκολ της τιμής με πέναλτι του Γκαρθία στις καθυστερήσεις.