Ευρώπη

«Ανατροπή» στο τέλος για Ζαλγκίρις

Χάρη σε μία «ανατροπή» στην τέταρτη περίοδο, η Ζαλγκίρις νίκησε 73-71 στην έδρα της Γιουβέντους για την 27η αγωνιστική του λιθουανικού πρωταθλήματος και παρέμεινε σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ζαλγκίρις νίκησε δύσκολα και με «ανατροπή» στο τέταρτο δεκάλεπτο 73-71 στην έδρα της Γιουβέντους στο σημαντικότερο ματς της 27ης αγωνιστικής του λιθουανικού πρωταθλήματος και με 24-3 ρεκόρ παρέμεινε σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας και με 5 νίκες περισσότερες από τις δεύτερες Λέτουβος Ρίτας και Λιετκαμπέλις, αφήνοντας την αντίπαλο της ΑΕΚ στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ στην πέμπτη θέση.

Κορυφαίος των πρωταθλητών ήταν ο Λεκαβίτσιους με 15 πόντους και τον ακολούθησε ο Ουλανόβας με 12 πόντους.