Ευρώπη

Ανώδυνη ήττα για Μιλάνο

Η Μπρίντιζι επικράτησε 70-68 της Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο, που πάντως έχει ήδη εξασφαλίσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία ματς της ιταλικής λίγκας για την Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο. Η ομάδα του Γιάσμιν Ρέπεσα ηττήθηκε με 70-68 από την Μπρίντιζι για την 27η αγωνιστική, ωστόσο ουσιαστικά δεν έπαθε τίποτα καθώς έχει ήδη εξασφαλίσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Μόνο ο Μίλαν Μάτσβαν (11) είχε διψήφιο αριθμό πόντων για τους πρωταθλητές, ενώ Ρίκι Χίκμαν και Ρακίμ Σάντερς πρόσθεσαν από 9. Οι Γκος με 16 και Κάρτερ με 14 πόντους ξεχώρισαν από τους νικητές.

Η Βενέτσια παραμένει δεύτερη μετά τη νίκη της με 84-79 στην έδρα της Μπρέσια. Ο Μάικ Μπράμος είχε 12 πόντους (4/9 τρίποντα, 0/3 δίποντα), 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες σε 32 λεπτά.