Ευρώπη

Δεύτερη σερί ήττα για την Μπάμπεργκ στη Γερμανία

Ένα κακό τέταρτο δεκάλεπτο κόστισε στην Μπάμπεργκ την εντός έδρας ήττα (77-75) από την Άλμπα Βερολίνου, με αυτή να είναι η δεύτερη σερί της στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Χωρίς νίκη για δεύτερο σερί παιχνίδι στο γερμανικό πρωτάθλημα έμεινε η Μπάμπεργκ, καθώς ηττήθηκε 77-75 από την Άλμπα, ενώ μοιραίος για τους γηπεδούχους ήταν στο τέλος ο Λο, καθώς αστόχησε σε τρίποντο που θα έδινε το ροζ φύλλο.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Βερολίνου ήταν οι Σίκμα και Μπάτερφιλντ με 13 πόντους ο καθένας, ενώ από το σύνολο του Τρινκιέρι πρώτος σκόρερ ήταν ο Ράιτ με 18 πόντους, με τον Νίκο Ζήση να είχε 5 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, σε περίπου 22 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 42-33, 62-54, 75-77