Το Περιστέρι δικαίωσε τη φήμη που το συνοδεύει ως ένα από τα μεγάλα φαβορί για άνοδο στην Α1 συντρίβοντας την ΑΕΛ στη Λάρισα με 106-69 για την πρεμιέρα της Α2, με τον Κίκι Κλαρκ να έχει 31 πόντους με 9/9 τρίποντα στο πρώτο μέρος.

Η Δόξα Λευκάδας, που επίσης έχει βλέψεις ανόδου, συνέτριψε με 74-55 τον Απόλλωνα Πάτρας, ενώ ο Ηρακλής ζορίστηκε να επικρατήσει 79-70 του νεοφώτιστου Ερμή Αγιάς.

Αναλυτικά:

ΑΕ Λάρισας-Περιστέρι 69-106
Δεκάλεπτα: 13-23, 30-61, 45-85, 69-106
ΑΕ Λάρισας (Χασανίδης): Βλαχούλης 3(1), Γκογκίδης 2, Καμάρας 10(2), Παπαχρήστος 12, Τσιαβες 3(1), Ναούμης 3, Κονδιλόπουλος, Κνέζεβιτς 20(1), Γκιουλέκας 14(1), Σαριμπαλίδης, Θανέλης 2, Φιλιππόπουλος.
ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Κλαρκ 31(9/10τριπ.), Παππάς 2, Μαγκουνής 10, Πολυτάρχου 10, Καράμπελας, Μάντζαρης 2, Σκορδίλης 6, Σιγκούνας 11, Σίμτσακ 13, Δημητριάδης 6, Δομπρογιάννης 8, Κωνσταντακόπουλος 7(1).

Μαρούσι-Αρκαδικός 84-68
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Κωνσταντινόπουλος-Δημόπουλος (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 20-15, 46-41, 65-53, 84-68.
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 8 (1), Μπάκας 19, Ξύδας, Ντακούλιας 10, Κανέλλης 7 (2), Στούκας 7 (1), Ρεκουνιώτης 12, Σουρλής 14 (2), Παπαγεωργόπουλος 5 (1), Μιχαλούτσος 2.
Αρκαδικός (Κουστένης): Βλάχος 3 (1), Σίνης 9, Προδρόμου 11, Μαραγκάκης 9 (3), Αποστολίδης 3 (1), Πελτιέρ 10 (2), Γαρμπής 3 (1), Τζουγκαράκης 20.

Ηρακλής-Ερμής Αγιάς 79-70
Διαιτητές: Μπήτης-Παφίλης-Τσιαπλής (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 15-26, 34-42, 54-55, 79-70.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 7 (1), Αθανασούλας 6, Τότσιος 4, Παπαδιονυσίου, Δεληγεώργης 2, Χαριτόπουλος 20 (1), Γκαγκαλούδης 18 (2), Κακαρούδης 6, Μπούμπαλο 11 (1), Γιαννακίδης, Καλαϊτζίδης 5 (1).
Ερμής (Γιασσάρης): Βρέττας, Τσιαμπαλής 28 (6), Δεμερτζής 2, Καλλές 2, Κόμματος 19 (2), Τσούμας 3 (1), Τριανταφύλλου 7 (1), Λόλας 7, Παπαδόπουλος 2.

Χολαργός-Καρδίτσα 71-58
Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ.-Τσούνας-Λιότσος (Τεφτίκης)
Δεκάλεπτα: 16-18, 39-29, 55-42, 79-70.
Χολαργός (Κουφός): Μπελ 14 (1), Λάππας, Τσιλούλης 4, Παπανικολάου 9 (1), Κόκκαλης 11 (2), Παπαντωνάκος 3 (1), Μοτσενίγος, Κουτρούλιας, Κομποδιέτας 7, Τζακόπουλος 23 (5).
Καρδίτσα (Καλογήρου): Τζόρτζεβιτς 25, Ψαρόπουλος 16, Τεπετίδης, Μαυρογιάννης, Παππάς, Αμπαράς 6 (1), Καμαριώτης 4, Νάκης, Τριχόπουλος, Θέος 7,Κουρέπης.

Δούκας-Παπάγου 69-71
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσαχάκης-Γιακείμη (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 24-20, 42-35, 55-50, 69-71.
Δούκας (Γιαννόπουλος): Τόζιος 15, Παναγιωταράς 9 (2), Μαστόρος 4, Τσουργιάννης, Ιωάννου 4, Τσιότρας 12 (1), Κουπίδης 16 (2), Κουκουλάς 9 (1), Ντιφαντής, Δούβλης.
Παπάγου (Σορώτος): Μελισσαράτος 21, Γκάτζο 3 (1), Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 6, Ζόρζος, Παπαπέτρου 5 (1), Φακοπουλίδης 24 (2), Φιλιππάκος 5, Κατσαντώνης 2, Σάλεχ, Μουρίκης.

Δόξα Λευκάδας-Απόλλων Πάτρας 74-54
Διαιτητές: Πιτσίλκας Β.-Φακίτσας-Ζαχαρής (Κανελλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 19-18, 41-27, 52-41, 74-54.
Δόξα (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης, Τζόλος 11 (1), Τσαλδάρης 8 (2), Αγγελόπουλος 6, Καλαμπάκας 8 (2), Πετρόπουλος 5 (1), Λιακόπουλος 21 (2), Ράπτης 4, Μπέμπης 3 (1), Σταματέλος, Μάρκοβιτς 8.
Απόλλων (Παπαδόπουλος): Μαστρογιαννόπουλος 5, Τζιανκατερίνο 7 (1), Ματαλών 12 (1), Αποστολίδης 9 (1), Τσιάρας, Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 6, Γόντικας 4, Χείλαρης 11 (1), Αναγνωστόπουλος.

Εθνικός-Καστοριά 78-75
Διαιτητές: Κατραχούρας-Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 19-18, 45-38, 63-59, 78-75.
Εθνικός (Βλάχος): Πάντσιος 3 (1), Καρακωνσταντάκης, Μάρτζος 11 (1), Τσούτσος 21 (7), Λάανε 21 (3), Οικονομόπουλος 6 (1), Μαχαίρας 12, Δρόσος, Περσίδης, Σκλήβας 4.
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10 (2), Μπρόζος 11 (2), Ελευθεριάδης 6, Ναούμης 8 (2), Κακλαμάνος 11 (1), Καραμαλέγκος 9 (1), Χαρισμίδης 4, Μπένας 2, Λυμπάρης 14.

Ψυχικό-Αμύντας 50-38
Διαιτητές: Τσώνος Β.-Μπίκας-Κάρδαρης (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 15-12, 28-27, 35-32, 50-38.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 5 (1), Νοέας 2, Χουχούμης 8 (2), Παπαδιονυσίου 10 (2), Παπαδημητρίου 3, Μπέλλος, Χαραλάμπης, Ιορδάνου 2, Ψαθάς 2, Τσιώκος 9, Αναγνωστάκης 9.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 7, Πίνης, Τοπάλι 6, Διαμαντόπουλος 11 (1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος 3 (1), Κερασοβίτης 5 (1), Κουκουνιάς 2, Μανσαράι 2, Μπάρμπας, Βογιατζής 2, Καμπούρης.

Επόμενη αγωνιστική (14/10)
Αρκαδικός-ΑΕ Λάρισας
Ερμής Αγιάς-Μαρούσι
Καρδίτσα-Ηρακλής
Παπάγου-Χολαργός
Απόλλων Πάτρας-Δούκας
Καστοριά-Δόξα Λευκάδας
Αμύντας-Εθνικός
Περιστέρι-Ψυχικό

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ