Ελλάδα Α2 / Β / Γ Εθνική

Έρευνα της ΕΟΚ για πιθανή εσκεμμένη καθυστέρηση στο Πανερυθραϊκός-Μαρούσι

Η ΕΟΚ θα ερευνήσει τις περίεργες συνθήκες που παρουσιάστηκαν στον αγώνα Πανερυθραϊκός-Μαρούσι.

Η τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Elite League Ερρίκος Ντυνάν είχε αρκετά περίεργα περιστατικά. Η ΕΟΚ λόγω της καθυστερημένης έναρξης στο Τρίτων-Ηρακλής διέταξε να μην αρχίσουν τα δεύτερα ημίχρονα στους αγώνες που είχαν άμεσο ενδιαφέρον για το αποτέλεσμα στου Στρέφη αλλά να αρχίσουν όλα τα δεύτερα ημίχρονα μαζί.

Και πάλι όμως δεν αποφεύχθηκαν τα παρατράγουδα. Τρία λεπτά πριν το τέλος στο Πανερυθραϊκός-Μαρούσι έπεσαν νερά στο παρκέ και η δράση σταμάτησε, με το παιχνίδι να τελειώνει αρκετά. αφότου είχε ολοκληρωθεί το Τρίτων-Ηρακλής.

Η ΕΟΚ αποφάσισε να αρχίσει έρευνα ζητώντας καταθέσεις για το παραπάνω γεγονός, αλλά και για τις συνθέσεις με τις οποίες συνέχισαν και ολοκλήρωσαν το ματς οι ομάδες στο Πανερυθραϊκός-Μαρούσι.

Υπενθυμίζεται πως το αποτέλεσμα «βόλεψε» τον Πανερυθραϊκό, καθώς παρότι τερμάτισε έκτος, θα παίξει με τον τρίτο Ηρακλή τον οποίο έχει κερδίσει 2-0 στην κανονική περίοδο μεταφέροντας τις νίκες αυτές στα playoffs που κρίνονται στις τρεις νίκες.