Euroleague

Βαριά ήττα για την εφηβική ομάδα του Παναθηναϊκού στην πρεμιέρα του ANGT της Ευρωλίγκας

Την βαριά ήττα με σκορ 93-66 υπέστη η εφηβική ομάδα του Παναθηναϊκού, χάνοντας στην πρεμιέρα του τουρνουά ANGT της Ευρωλίγκας που διεξάγεται στο Παρίσι από την Γκραν Κανάρια.

Βαριά ήττα στην πρεμιέρα του τουρνουά ANGT της Ευρωλίγκας που διεξάγεται στο Παρίσι υπέστη ο Παναθηναϊκός.

Η εφηβική ομάδα των «πράσινων» πλήρωσε το κακό τρίτο δεκάλεπτο απέναντι στην Γκραν Κανάρια, γνωρίζοντας τελικώς την ήττα με σκορ 93-66. Το σύνολο του Νίκου Ρίγκα, πάλεψε στα ίσα απέναντι στους Ισπανούς για τρία δεκάλεπτα, ωστόσο, το στην τρίτη περίοδο το εις βάρος του επιμέρους σκορ 32-10 αποδείχθηκε καταλυτικό για την εξέλιξη του αγώνα.

Εξαιρετική εμφάνιση για το «τριφύλλι» πραγματοποίησε ο Ανδρέας Κουστένης, ο οποίος και ολοκλήρωσε το ματς με 23 πόντους, 3 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ, με τον Χριστόφορο Γκολάντα να προσθέτει 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 36-31, 68-41, 93-66.