Ευρώπη

Έφυγε με δύσκολη νίκη από την έδρα της Κέμνιτζ και συνεχίζει το... κυνήγι της Μπάγερν η Άλμπα

Δυσκολεύτηκε αλλά τελικά πέρασε νικηφόρα (79-75) από την έδρα της Κέμνιτζ, παραμένοντας στο.... κατόπι της Μπάγερν Μονάχου στο γερμανικό πρωτάθλημα η Άλμπα!

Πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Κέμνιτζ και συνεχίζει το κηνύγι της Μπάγερν Μοναχου η Άλμπα!

Μετά από μία νωθρή για εκείνη πρώτη περίοδο, η ομάδα του Ίσραελ Γκονθάλεθ πήρε τον έλεγχο και τα... ηνία του ματς, ενώ παρότι είδε την αντίπαλό της να την ισοφαρίζει σε 67-67 στο τέταρτο δεκάλεπτο και μπαίνοντας στην «τελική ευθεία», κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 79-75!

Έτσι, βελτίωσε το ρεκόρ της σε 17-5, παραμένοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας αλλά έχοντας δώσει τρία παιχνίδια λιγότερα από την αποψινή της αντίπαλο (20-5) και δύο από την πρωτοπόρο Μπάγερν.

Κορυφαίοι για τους νικητές, οι οποίο την ερχόμενη Παρασκευή (29/3) θα φιλοξενηθεί από τη Φενέρμπαχτσε για την 32η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, ήταν οι Μπράουν (18π) και Χέρμανσον (13π, 5 ασίστ), ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν Γκάρετ (15π, 7 ριμπ) και Γέμπο (14π).

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 35-39, 56-63, 75-79