Ευρώπη

Ζόρικη νίκη για Αρμάνι

Έστω και δύσκολα, η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε 72-68 στην έδρα της Ρέτζιο Εμίλια για την 25η αγωνιστική της Lega Basket και παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Έστω και με το ζόρι παρέμεινε στην τρίτη θέση της Lega Basket η Αρμάνι Μιλάνο. Η πρωταθλήτρια νίκησε 72-68 την έδρα της Ρέτζιο Εμίλια για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος και με ρεκόρ 17-8 βρίσκεται πίσω από τις Μπρέσια και Βίρτους Μπολόνια, με την αντίπαλο του Παναθηναϊκού την Παρασκευή στην Ευρωλίγκα να έχει ένα ματς λιγότερο και τους γηπεδούχους να βρίσκονται στην πρώτη πεντάδα.

Το 31-39 του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε, παρά το 22-12 επιμέρους σκορ των γηπεδούχων στην τέταρτη περίοδο.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Ετορε Μεσίνα ήταν οι Τονούτ με 19 και Μίροτιτς με 18 πόντους.