Ευρώπη

Η Γαλατά δεν… πεθαίνει! (video)

Ύστερα από ένα επεισοδιακό ματς, που διεκόπη στο τρίτο δεκάλεπτο λόγω αντικειμένων που έπεσαν στο παρκέ, η Γαλατασαράι νίκησε 65-63 τη Φενέρμπαχτσε και μείωσε σε 2-1 τους ημιτελικούς στην Τουρκία!

Παράταση στην αγωνία έδωσε η Γαλατασαράι!

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν νίκησε 65-63 τη Φενέρμπαχτσε, σε ένα επεισοδιακό ματς που διεκόπη για αρκετά λεπτά, με αποτέλεσμα η σειρά των ημιτελικών του τουρκικού πρωταθλήματος να πάει στο 2-1.

Μάλιστα, το «Αμπντί Ιπεκτσί» έχει μείνει απόρθητο από τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς, καθώς από τότε που ανέλαβε προπονητής της Φενέρ, μετρά εννιά ήττες σε ισάριθμα ματς!

Από 15 πόντους ο καθένας σημείωσαν οι Σιλμπ, ΜακΚόλουμ και Ντέιβις για την «τσιμπόμ», ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Ούντο με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ, με τον Κώστα Σλούκα να είχε 4 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 38-37, 53-50, 65-63

inner

Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οπαδοί της Γαλατασαράι πέταξαν δεκάδες αντικείμενα στο παρκέ, με αποτέλεσμα οι διαιτητές της αναμέτρησης να στείλουν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για αρκετά λεπτά.