NBA

Οι Νάγκετς έφεραν στα ίσα τη σειρά με τους Τίμπεργουλβς με Γιόκιτς και Γκόρντον

Γιόκιτς (35 πόντοι), Γκόρντον (27 πόντοι) και Μάρεϊ (19 πόντοι) οδήγησαν τους Νάγκετς στη νίκη με 115-107 στην έδρα των Τίμπεργουλβς στο Game 4 των ημιτελικών της Δυτικής Περιφέρειας.

Ο Νίκολα Γιόκιτς σκόραρε 16 από τους 35 πόντους στην 4η περίοδο, ο Άαρον Γκόρντον είχε 27 πόντους με 11/12 σουτ και οι Νάγκετς κατάφεραν να επικρατήσουν με 115-107 στην έδρα των Τίμπεργουλβς στο Game 4 των ημιτελικών της Δυτικής Περιφέρειας του NBA. Οι πρωταθλητές απάντησαν έτσι με δύο νίκες εκτός έδρας στο διπλό μπρέικ των αντιπάλων τους στα δύο πρώτα παιχνίδια της σειράς.

Ο Τζαμάλ Μάρεϊ είχε 12 από τους 19 πόντους στην 3η περίοδο για το Ντένβερ, έχοντας και ένα buzzer beater από το κέντρο του γηπέδου πριν από τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Άντονι Έντουαρντς πραγματοποίησε άλλη μία εκπληκτική εμφάνιση για τη Μινεσότα, με 44 πόντους και 16 στα 25 σουτ εντός πεδιάς, ωστόσο δεν είχε μεγάλη βοήθεια. Ο Μάικ Κόνλεϊ είχε 15 πόντους, ο Καρλ Άντονι Τάουνς έκανε double-double με 13 πόντους (5/18 σουτ) και 12 ριμπάουντ, ενώ «διπλός» ήταν και ο Ρούμπι Γκομπέρ με 11 πόντους και 14 ριμπάουντ.

To πέμπτο ματς της σειράς θα γίνει στο Ντένβερ τα ξημερώματα της Τετάρτης (05:30).

Δωδεκάλεπτα: 24-29, 49-64, 79-90, 107-115