NBA

Νέα νίκη με σούπερ ανατροπή και Γιάννη για Μπακς

Οι Μπακς επέστρεψαν από το -17 και επικράτησαν 104-98 των Νάγκετς με νέα σπουδαία εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Αυτούς τους Μπακς δεν πρέπει να τους ξεγράφεις ποτέ. Αν και βρέθηκαν να χάνουν με 17 στη δεύτερη περίοδο και με 10 στο ημίχρονο (46-56), κατάφεραν να επικρατήσουν 104-98 των Νάγκετς στο Μιλγουόκι και να φτάσουν τις δώδεκα νίκες σε 16 ματς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 29 πόντους (3/6 βολές, 13/19 δίποντα, 0/6 τρίποντα), 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 39 λεπτά έκανε τη διαφορά για τους γηπεδούχους, ενώ καθοριστική ήταν η συμβολή του Έρικ Μπλέντσο, που είχε 23 πόντους και δύο τρίποντα σε ένα 8-0 στα τελευταία λεπτά.

Ο Νίκολα Γιόκιτς με 20 και ο Τζαμάλ Μάρεϊ με 17 πόντους ξεχώρισαν από το Ντένβερ, που έχασε και τα δύο ματς από τους Μπακς για πρώτη φορά από τη σεζόν 2009/10 και υποχώρησε στο 10-7.