Ευρώπη

Ο Άνταμς έγραψε ιστορία κάνοντας ό,τι και στο ΟΑΚΑ

Απίστευτος Ντάριους Άνταμς, με φόρα από τα «όργιά» του απέναντι στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ είχε 25 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και 30 στο ημίχρονο στον αγώνα της Λαμποράλ με τη Φουενλαμπράδα.

Αυτό θα πει… σεληνιασμένος. Ο Ντάριους Άνταμς λίγες μέρες μετά τα απίθανα πράγματα που έκανε στο ΟΑΚΑ οδηγώντας τη Λαμποράλ Κούτσα στη νίκη-πρόκριση επί του Παναθηναϊκού, βρέθηκε ξανά στη ζώνη του λυκόφωτος.

Ο Αμερικανός γκαρντ στο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα της Λαμποράλ Κούτσα με τη Φουενλαμπράδα (53-59) είχε 30 πόντους με 4/5 βολές, 7/8 δίποντα και 4/6 τρίποντα ισοφαρίζοντας το προσωπικό του ρεκόρ στην ACB.

Ο Άνταμς ήταν ασταμάτητος στο πρώτο δεκάλεπτο με 25 πόντους (6/6 δίποντα, 4/6 τρίποντα και 1/1 βολή), ενώ στη δεύτερη περίοδο περιορίστηκε σε 3/4 βολές και 1/2 δίποντα.