Οικονόμου: «Δε μας άξιζε αυτή η διαφορά, θα δουλέψουμε σε κάποια πράγματα που διαπιστώσαμε»

Στο άδικο της μεγάλης διαφοράς της ήττας του Πανιωνίου από τον Ολυμπιακό στάθηκε ο Νίκος Οικονόμου μετά τη λήξη της αναμέτρησης στο ΣΕΦ.

Ο τεχνικός των «κυανέρυθρων» τόνισε πως στάθηκαν καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έδειξαν διαφορετική εικόνα στο δεύτερο και κάποια χαλάρωση έφερε τη μεγάλη διαφορά, ενώ έδωσε σύνθημα για το επόμενο ματς πρωταθλήματος.

Αναλυτικά: «Ένα τελείως διαφορετικό παιχνίδι. Ξεκινήσαμε αρκετά καλά στο πρώτο ημίχρονο και στο πρώτο δεκάλεπτο. Είχαμε χαλάρωση στα τελευταία 3-4 λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο είναι τελείως διαφορετική. Είδαμε κάποια πράγματα. Πρέπει να αλλάξουμε και να τα κρατήσουμε. Κρίμα για την προσπάθεια που έκαναν τα παιδιά να "ανοίξει" έτσι το σκορ.

Παίζουμε με τον Ολυμπιακό και ξέρουμε τι σημαίνει αυτό. Κάθε δευτερόλεπτο που μπορεί να σε βρει χαλαρό μπορεί να διαμορφώσει και να ‘ξεφύγει’ ο σκορ. Θα μπούμε σε δύο μέρες στην προπόνηση, γιατί μας περιμένει σε δύο εβδομάδες ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι».