Ευρώπη

Οριστικά τρίτη η Γαλατά!

Την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος «κλείδωσε» η Γαλατασαράι, καθώς νίκησε 79-67 εκτός έδρας την Ιστανμπούλ ΒΒ, την τελευταία αγωνιστική.

Με αρκετή δυσκολία, η Γαλατασαράι νίκησε 79-67 την Ιστανμπούλ ΒΒ, ωστόσο έτσι «σφράγισε» την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. «Κλειδί» του ματς ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, καθώς με ένα επιμέρους σκορ 8-21, η «τσιμπόμ» ανέτρεψε το -10 (43-32) του πρώτου ημιχρόνου.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Εργκίν Αταμάν ήταν οι Μίτσοβ και ΜακΚόλουμ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα, με τον Αράρ να είχε 7 πόντους και 11 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κιλιτσλί με 16 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 42-32, 50-53, 67-79