Καταιγιστικός ο Πανιώνιος, έδειξε από το πρώτο του επίσημο ματς τις διαθέσεις του, καθώς πέρασε με 85-63 από το Ψυχικό για την πρώτη φάση του Κυπέλλου.

Ομοίως και ο εξαιρετικά ενισχυμένος Δούκας, που πέρασε με 82-71 από την έδρα του Εθνικού, όπως και ο Ηρακλής που απέκλεισε τον περσινό φιναλίστ Φάρο με 76-70 μέσα στο Κερατσίνι.

Η Καβάλα πήρε μεγάλη νίκη με 68-64 στη Λάρισα, ενώ ο Αρκαδικός έχοντας ρόστερ… ανάγκης διασύρθηκε με 96-42 από τον Αμύντα. Ο νεοφώτιστος Αίολος πέρασε με 62-53 από το Χολαργό, ενώ οι Μαχητές επιβλήθηκαν 67-61 του ΓΣ Λάρισας στα Πεύκα.

Το Ηράκλειο συνέτριψε 84-44 το Παγκράτι, που ήταν τιμωρημένο και παρατάχθηκε με ελάχιστους επαγγελματίες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ψυχικό – Πανιώνιος 63-85
Δεκάλεπτα: 14-16, 34-42, 50-66, 63-85.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 10, Ντ. Αχής 11, Παπανικολάου 14, Σακελλαρίου 12, Μαγουλάς 3, Μπάμπα 12, Τσιώκος 4, Γιαννίκος, Χρυσός, Ρουμελιώτης.
Πανιώνιος (Οικονόμου): Μπάρλος 6, Πελεκάνος 8, Σακελλαρίου 2, Μίχαλος 5, Δημητριάδης 7, Αλίχοτζιτς 18, Νοέας 5, Ματαλόν 13, Μπιλλής 12, Κάπρης 3, Καρύδας 3, Μελισσαράτος.

Εθνικός - Δούκας 71-82
Δεκάλεπτα: 14-23, 33-45, 55-65, 71-82
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 23, Αντωνάκης 8, Κόκκαλης 20, Παπαφλωράτος 9, Μαχαίρας 3, Χάλαρης 8.
Δούκας (Συμεωνίδης): Αγραβάνης, Καυκής 1, Μιλεντίγιεβιτς, Κουκάς 12, Καρράς 4, Ράπτης 5, Κυρίτσης 24, Κανονίδης 14, Κομποδιέτας 6, Μαστόρος 4, Ρογκαβόπουλος 2, Ρούμπιο 10.

Μαχητές Δόξας Πεύκων - ΓΣ Λάρισας 67-61
Δεκάλεπτα: 23-24, 34-38, 52-55, 67-61
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 12, Νικολόπουλος 9, Γερομιχαλός 9, Καλαμπάκας 22, Βαρδής 2, Στόλης 4, Τάταρης 9.
ΓΣΛ (Σταυρόπουλος): Τόζιος 14, Τέλιος 3, Νίκολιτς 5, Τσούμας Γ., Μπέμπης 10, Τσουράκης 7, Σπανούλης 6, Γκιουλέκας 16.

Φάρος Κερατσινίου - Ηρακλής 70-76
Δεκάλεπτα: 11-12, 23-33, 43-54, 70-76.
Φάρος Κερατσινίου (Τζήμας): Σκορδίλης, Κουντουράς 3, Καράμπουλας 14, Μπατής, Πετροδημόπουλος 10, Λιακόπουλος 13, Κακαρούδης 2, Δημάκος 19, Κατούφας 9.
Ηρακλής(Αλεξανδρής): Γιαννακίδης 6, Τότσιος 9, Χρυσόπουλος, Γκαγκαλούδης 23, Δέσπος 7, Αγγελακόπουλος 10, Ρουτκάουσκας 14, Χείλαρης 1, Καλαϊτζίδης 6.

Παγκράτι - Ηράκλειο 44-84
Παγκράτι (Ορφανίδης): Πετράς 3(1), Πελέκης 3(1),Τσεντζελής 2, Κανελλόπουλος, Κοντόγιωργας 6, Χόρτσας 8, Λυμπερόπουλος 7 (1), Λεκάκης 13 (1), Ντάμπουατς 2, Μπέγιο.
Ηράκλειο (Ράλλης): Πάνου 12, Παπαδάκης 12 (1), Τσερκιτζόγλου 3 (1), Μαραγκάκης 7 (1), Λόλας 19 (1), Λιανός 5 (1), Πετράκης 7 (1), Πάλλης 12, Κυπριωτάκης 7 (1).

ΑΕ Λάρισας - Καβάλα 64-68
Δεκάλεπτα: 10-11, 39-27, 50-49, 64-68
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σταμπουλής 12, Παπαχρήστος 7, Σαριμπαλίδης 3, Τσιλούλης 5, Μαλτέσιος 12, Τσούτσος 6, Πολίτης 19, Δεληγεώργης.
Καβάλα (Μωσαΐδης): Μάζουρτζακ 16, Κελαΐδης 10, Γκέλιος 12, Μούκας 16, Μανάκας 2, Σκλήβας 10, Αναστασάκης, Σαββίδης, Κουμλελής.

Χολαργός - Αίολος Αστακού 53-62
Δεκάλεπτα: 17-17, 31-33, 48-48, 53-62
Χολαργός (Παπαμάρκος): Αγγελόπουλος 5, Μαράντος, Μποχωρίδης 13, Αποστολίδης 9, Καλλινικίδης 4, Μοτσενίγος, Κουτρούλιας 8, Γκιζόγιαννης 6, Κιαπέκος, Τσιάκος 8.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 8, Θεοδωράκος, Κουμπούρας 6, Παπαδιονυσίου 9, Κατσαρές 5, Κακλαμάνος 4, Κιτσούλης 6, Χαρισμίδης 16, Γκιζόγιαννης 7.

Αμύντας - Αρκαδικός 96-42
Δεκάλεπτα: 23-9, 49-19, 77-33, 96-42
Αμύντας (Ζαβός): Σκορδάς 14, Αγγελόπουλος 7, Βογιατζής 2, Διαμαντόπουλος 19, Ματζούρος 9, Βαρδιάνος 5, Μανσαράι 22, Ρούσος 2, Παπαδούλης, Μπάρμπας 3, Κουκουνιάς 5, Καμπούρης 8.
Αρκαδικός (Αλεξόπουλος): Τσέλος 2, Μιαούλης 3, Μάρκου 2, Μουτζουρούλιας, Πίνης 23, Τζάτζας 2, Πραχαλιάς, Σούντρης, Απέργης 10, Μουρούτσος.

Τα ζευγάρια της επόμενης φάσης (Τετάρτη 21/9)
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανιώνιος
Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο
Ηράκλειο-Κόροιβος Αμαλιάδας
Ηρακλής-Κύμη
Δούκας-Λαύριο
Τρίκαλα-Προμηθέας Πατρών
Αίολος Αστακού-Αμύντας
Καβάλα-Απόλλων Πατρών

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ