Πρωταθλητής Εφήβων ο Παναθηναϊκός

Με ηγέτη τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Φιλαθλητικού και κατέκτησε το πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΚΑ.

Πρωταθλητής Εφήβων ΕΣΚΑ παρέμεινε ο Παναθηναϊκός, καθώς στον τελευταίο αγώνα της σειράς των τελικών με τον Φιλαθλητικό επικράτησε 73-57 στου Ζωγράφου. Ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος με 22 και ο Γιώργος Διαμαντάκος με 19 πόντους ήταν οι κορυφαίοι των «πράσινων», που πήραν το εισιτήριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων.

Διαιτητές: Αφεντουλίδης, Ψαριανός.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Θειακούλης, Καρτερολιώτης 7, Παπαδιονυσίου 16 (1), Φιλιόπουλος, Ορούτσι, Σκάνδαλος 13, Παναγιώτου 2, Σμυρλής 3 (1), Γεμενής, Δόξας, Οκεκουόγιεν 12 (1), Κριτσοτάκης 4.

Παναθηναϊκός (Παπαδόπουλος): Σταυρανιόπουλος, Χριστοδούλου, Καρκαγιάς 5 (1), Ερεμπενάζιε 12 (1), Κονταξίου, Τσούπρος, Μαγιοτόμπε, Σταύρος, Μακρυγιάννης 6 (1), Φωτεινάκης 9 (2), Διαμαντάκος 19, Χαραλαμπόπουλος 22.