Ευρώπη

Στο… νήμα η Μπεσίκτας

Φιλική νίκη στις λεπτομέρειες πήρε η Μπεσίκτας με αντίπαλο την Μπάνβιτ, επικρατώντας 83-81 και έχοντας τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Αρκετή όρεξη για επίθεση είχαν Μπεσίκτας και Μπάνβιτ, με την ομάδα του Ουφούκ Σαρίτσα να παίρνει τη νίκη στις λεπτομέρειες με σκορ 83-81.

Τέσσερις παίκτες των νικητών είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Κλαρκ να είχε 24, τον Στίματς να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 19 πόντους και 10 ριμπάουντ και τους Τόμπσον και Γουίμς να είχαν από 12 ο καθένας. Από τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Μουτάφ με 10 πόντους, ενώ ο Κούλιγκ είχε 8 πόντους και 10 ριμπάουντ.