NBA

«Χόρτασε» παρκέ ο Παπαγιάννης – Ήττα για τους Κινγκς

Περίπου 20 λεπτά αγωνίστηκε ο Γιάννης Παπαγιάννης στο φιλικό ματς των Κινγκς με τους Μπλέιζερς.

Την εμπιστοσύνη του Ντέιβ Γέργκερ χαίρεται ο Γιάννης Παπαγιάννης. Αποτέλεσμα αυτού ήταν ο Έλληνας σέντερ για άλλο ένα φιλικό παιχνίδι των Kings να πατάει στο παρκέ για περίπου 20 λεπτά..

Στο διάστημα αυτό ο Παπαγιάννης μπόρεσε να πετύχει 8 πόντους να κατεβάσει 4 ριμπάουντ και να έχει ένα κόψιμο, αλλά και να χρεωθεί σχετικά γρήγορα με τέσσερα φάουλ και να κάνει πέντε λάθη.

Ο Έλληνας άσος δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει τη νίκη, με αποτέλεσμα οι «βασιλιάδες» να γνωρίσουν την ήττα 97-83 από τους Blazers.

Ο Κώστας Κουφός δεν αγωνίστηκε καθώς αποφασίσθηκε ότι είναι προτιμότερο να ξεκουραστεί.

Για τους ηττημένους καλύτερος ήταν ο Τζάκσον με 16 πόντους, ενώ για τους νικητές ο Λίλαρντ πέτυχε 14 πόντους.