Γερμανία

Βήμα παραμονής για Ανόβερο!

Ακόμη πιο κοντά στην παραμονή του στην Μπουντεσλίγκα είναι το Ανόβερο το οποίο επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της Άιντραχτ Φρανκφούρτης πετυχαίνοντας τη δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα.

Άλλη μια μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε το Ανόβερο στην προσπάθεια που κάνει στις τελευταίες αγωνιστικές της Μπουντεσλίγκα για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία.

Επικράτησε 3-2 εκτός έδρας της Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο παιχνίδι το οποίο άνοιξε την αυλαία της 31ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Αντρέασεν. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 13ο λεπτό με τον Λάνινγκ, αλλά και πάλι το Ανόβερο πήρε προβάδισμα με τον Στινγκλ στο 20ο λεπτό.

Εννέα λεπτά αργότερα (29’) ο ΓιαΚονάν έκανε το 3-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι παίκτες της Άιντραχτ προσπάθησαν να μειώσουν σε 3-2 και το πέτυχαν στο 69ο λεπτό με τον Μέιερ το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη για το Ανόβερο το οποίο έπιασε στους 35 βαθμούς τη σημερινή της αντίπαλο και πλέον έκανε άλλο ένα βήμα για την παραμονή.