Γαλλία

Βλέπει… αστεράκια η Νις!

Στην τρίτη θέση μαζί με την Σεντ Ετιέν ανέβηκε η Νις, η οποία επικράτησε 3-0 της Σοσό, για την 32η αγωνιστική της Ligue 1.

Συνεχίσει να… ονειρεύεται η Νις! Οι «νισουά» νίκησαν 3-0 τη Σοσό για την 32η αγωνιστική της Ligue 1 και ανέβηκαν στην τρίτη θέση –μαζί με τη Σεντ Ετιέν- η οποία οδηγεί στο Champions League.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ, με την ομάδα της Νίκαιας να παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων μέσα σε οκτώ λεπτά στο δεύτερο, με τους Τραορέ (51’) και Ντιγκάρ (59’) και τον Τσβίτανιτς να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 83ο λεπτό. Με την ήττα αυτή, η Σοσό παρέμεινε μόλις ένα βαθμό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.