Διεθνή... φιλική νίκη η Ξάνθη!

Με σκόρερ τον Αργύρη Μπαρέττα και ντεμπούτο των Σουάρεζ και Χοσέμι, η Ξάνθη πήρε τη νίκη επί της Λοκομοτίβ Πλόβντιβ στο διεθνές φιλικό που έδωσε σήμερα στα Πηγάδια.

Φιλική νίκη επί της Λοκομοτίβ Πλόβντιβ πανηγύρισε σήμερα η Ξάνθη, η οποία επικράτησε με 1-0.

Ο Αργύρης Μπαρέττας άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό, μετά από σέντρα του Κάλβου, ενώ οι Σουάρεζ και Χοσέμι έκαναν το ντεμπούτο τους με τη φανέλα της Ξάνθης.

Ο Νίκος Καραγεωργίου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς απ’ τους παίκτες που έχει στην διάθεσή του, ώστε να κρίνει την αγωνιστική τους ετοιμότητα.

Μάλιστα, στο πρώτο ημίχρονο η Ξάνθη είχε αρκετές ευκαιρίες να αυξήσει το σκορ, όμως δεν τις εκμεταλλεύτηκε.

SKODA Ξάνθη: Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Τσαμούρης (75’ Τριάδης), Χοσέμι (62’ Βάλλας), Παπαδιώτης, Φλίσκας (75’ Τορομανίδης), Κάλβο, Βασιλακάκης (69’ Νάκας), Ράνος (62’ Κούτεβ), Σουάρεζ (62’ Τσιάρας), Μπαρέττας (70’ παίκτης υπό δοκιμή).

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ: Γκοσποντίνοβ (59’ Στόιτσεβ), Τοντόροβ (66’ Κιάνγκ)), Φεραρέσο, Τούντσεβ, Κρατσούνοβ (64’ Μαρκόβ), Εν Ντιαγιέ (84’ Μαλάμοβ), Λουχουνγκου (60’ Παουλίνιο), Λαζάροβ, Γιακίμοβ (59’ Γιάντσεβ), Καμπούροβ, Ντο Κάρμο (71’ Κίκι).