Βέλγιο

Έδειξε τη δύναμη της η Γκενκ!

Η Γκενκ έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις τις απέναντι στην Βέστερλο και πήρε μια σχετικά εύκολη νίκη (3-1), με τον Εμπογιό να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση.

Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται και για την Γκενκ η… μέρα ξεκίνησε φανταστικά. Κατάφερε μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τους Εμπογιό και Γκοριούς, να προηγηθεί με 2-0 κόντρα στην Βέστερλο πριν καλά-καλά περάσουν τα έξι πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Αν και οι φιλοξενούμενοι πήγαν να χαλάσουν το… πανηγύρι με τον Ανίς στο 12’, δεν πέτυχαν κάτι παραπάνω στο υπόλοιπο του αγώνα.

Μάλιστα, ο Στζίβερς καθάρισε το ματς με δικό του τέρμα στο 78ο λεπτό. Αυτός όμως που ξεχώρισε ήταν ο σέντερ φορ της ομάδας, καθώς ο Εμπογιό εκτός από το τέρμα που πέτυχε ο ίδιος δημιούργησε και τα άλλα δύο για τους συμπαίκτες του.