Πορτογαλία

Έκλεψε τη δόξα του Ζόνας!

Ο Ταλίσκα φρόντισε με τρια τέρματα να οδηγήσει την Μπενφίκα στο εκτός έδρας 5-0 επί της Βιτόρια Σετουμπάλ και να στρέψει επάνω του τα βλέμματα από τον συμπατριώτη του, Ζόνας. Ντεμπούτο ο Σάμαρης.

Την στιγμή που ο Ζόνας απολάμβανε τις πρώτες ώρες του στην Μπενφίκα ένας άλλος βραζιλιάνος φρόντιζε να στρέψει επάνω του τα βλέμματα.

Ο Ταλίσκα πετυχαίνοντας τρία γκολ οδηγούσε τους «αετούς» σε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη 5-0 απέναντι στη Βιτόρια Σετουμπάλ.

Ο Σάλβιο άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και στη συνέχεια ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ανέλαβε... έργο.

Με τρία τέρματα στη σειρά (38’, 43’ και 55’) έκανε το 4-0 για την Μπενφίκα. Ο Όλα Τζον στο 76ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ 5-0 για τους παίκτες του Ζόρζε Ζέσους.

Το νικηφόρο παιχνίδι του πορτογαλικού συλλόγου συνδυάστηκε με τον καλύτερο τρόπο και για τον Ανδρέα Σάμαρη, ο οποίος πραγματοποίησε την παρθενική του εμφάνιση με την ομάδα.