Στίβος

Έκτος στον κόσμο ο Παρέλλης

Με σταθερότητα στην παρουσία του ο Κύπριος πρωταθλητής Απόστολος Παρέλλης κατέκτησε την έκτη θέση στη δισκοβολία στο Παγκόσμιο του Πεκίνου, με επίδος στα 64.55. Κορυφαίος όλων ο Μαλακόφσκι.

Με φοβερή παρουσία ο Απόστολος Παρέλλης κατέλαβε την έκτη θέση στον τελικό της δισκοβολίας στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Πεκίνου.

Ο Κύπριος πρωταθλητής είχε σταθερή παρουσία στους αγώνες και με βολή 64.55μ. στην δεύτερη προσπάθεια εξασφάλισε μια θέση στην εξάδα.

Στην κορυφή ανέβηκε ο συνήθης ύποπτος Πιοτρ Μαχαλόφσκι με 67.70μ. δεύτερος π Βέλγος Φιλίπ Μιλάνοφ με 66.90 και στην τρίτη θέση πήρε ο Πολωνός Ρόμπερτ Ούρμπανεκ με βολή στα 65.18μ.