Κύπρος

Έπιασε δεύτερη θέση το «τριφύλλι»

Κακό θέαμα, αλλά η νίκη είναι που μετράει. Σ’ ένα ματς που σε καμία περίπτωση δε θα γράψει ιστορία, η Ομόνοια νίκησε με 1-0 την Δόξα Κατωκοπιάς κι ανέβηκε -για τώρα τουλάχιστον- στην δεύτερη θέση.

Αναμφίβολα, η νίκη της Ομόνοιας με 1-0 επί της Δόξα Κατωκοπιάς θα ξεχαστεί γρήγορα, το «τριφύλλι» όμως κατόρθωσε με τους τρεις αυτούς βαθμούς να ανέβει έστω και προσωρινά στην δεύτερη θέση του κυπριακού πρωταθλήματος. Σκόρερ ο Κιρμ.

Κακό θέμα πρόσφεραν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης, καθώς τα βιαστικά λάθη έδιναν κι έπαιρναν εκατέρωθεν. Μάλιστα σε ολόκληρο 45λεπτό, ουσιαστικά υπήρξε μόλις μια απειλητική στιγμή για τις δύο αντιπάλους. Για πέναλτι διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 31’.

Αισθητά βελτιωμένος ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, με την Ομόνοια να «χτυπάει» από νωρίς και στο 53’ έσπασε το… ρόδι χάρη σε τέρμα του Κιρμ. Αυτό «ξύπνησε» την Δόξα Κατωκοπιάς, η οποία… εμφανίστηκε στο γήπεδο κι έχασε κάποιες σημαντικές ευκαρίες. Τίποτα δεν άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι πήραν μια σπουδαία νίκη.