Βόλεϊ

Επιβλήθηκε ο ΠΑΟΚ του Εθνικού

Σε ένα συναρπαστικό φιλικό ματς η ανδρική ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ επικράτησε του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με 3-2.

Τη νίκη με 3-2 πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ σε φιλικό ματς κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ο οποίος έδειξε πολύ δυναμικό πρόσωπο.

Ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 1-0, όμως ο Εθνικός ισοφάρισε άμεσα.

Στο τρίτο σετ το ματς πήρε «φωτιά» μέχρι τα μέσα, αφού οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο. Από κει και πέρα όμως ο «δικέφαλος» πήρε κεφάλι στο σκορ και έκανε το 2-1.

Ο Στέλιος Καζάζης βρήκε την ευκαιρία στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε άλλους παίκτες, χρησιμοποιώντας τους Νικηφορίδης και Χαραλαμπίδη στη θέση των Ποτότσνικ και Στίγγα αντίστοιχα.

Ο Εθνικός ισοφάρισε στα σετ σε 2-2, με δυναμική αντεπίθεση, στέλνοντας το ματς στο τάι μπρέικ, όπου ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε τη δύσκολη νίκη.

Οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για το Σάββατο και ώρα 15:00 στο PAOK Sports Arena.

Τα σετ: 3-2 (25-22, 23-25, 25-20, 20-25, 15-9)

ΠΑΟΚ (Καζάζης Στέλιος): Ντάμποβιτς, Ποτότσνικ, Μίλκοφ, Παντακίδης, Στίγγας,Τζελάτης, Μπαμπαλιούτας (λ), Στεφανίδης, Χαραλαμπίδης, Νικηφορίδης, Πιπέργιας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μουστακίδης): Ράιτς, Σιδηρόπουλος, Παπάζογλου, Ανδρεάδης, Αν.Δαλακούρας, Μιγιαήλοβιτς / Δαρίδης (λ), Κατσαμπαλής .