Πόλο

Έσπασε τα δοκάρια και ισοφαρίστηκε ο Παναθηναϊκός

Με... ποδοσφαιρικό σκορ (2-2) ολοκληρώθηκε το ματς του Παναθηναϊκού με την Γλυφάδα στην 12η στροφή της Α1 πόλο ανδρών, με τους πράσινους να προηγούνται 2-0 και να ισοφαρίζονται λίγο πριν το τέλος.

Με δοκάρια, χαμένες ευκαιρίες και... ποδοσφαιρικό σκορ ολοκληρώθηκε το ματς του Παναθηναϊκού με την Γλυφάδα, για την 12η αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών.

Οι πράσινοι έμειναν στο 2-2 με τον ΑΝΟΓ, σε ένα ματς που περιορίστηκε σε καλές άμυνες και στοίχησε η αστοχία.

Ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που προηγήθηκε με 2-0, με τους Καρούντζο και Δερμιτζάκη, όμως η Γλυφάδα μείωσε στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου και ισοφάρισε 1.24 πριν το φινάλε με τον Μάριο Χατζηγούλα.

Παναθηναϊκός– ΑΝΟ Γλυφάδας 2-2
Οκτάλεπτα: 1-0, 0-0, 1-1, 0-1.
Παναθηναϊκός (Ηρειώτης): Καρούντζος 1, Δερμιτζάκης 1.
ΑΝΟ Γλυφάδας (Μάζης): Χατζηγούλας 2.

Εύκολη νίκη επί του Πανιωνίου πέτυχε ο Εθνικός με 11-4 στο κολυμβητήριο του Πειραιά.

Οι Πειραιώτες εκμεταλλεύτηκαν την ισοπαλία στο ματς της Γλυφάδας με τον Παναθηναϊκό, και πλησίασαν τον ΑΝΟΓ στον έναν βαθμό, χωρίς να αντιμετωπίσουν κανένα πρόβλημα κόντρα στους «κυανέρυθρους».

Εθνικός - Πανιώνιος 11-4
Οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 2-1, 0-0.
Εθνικός (Κουντουδιός): Τζώρτζης 3, Σιώνης 1, Χανδροκούκης 2, Αγκόρτσας1 , Καζάζης 1, Μπεριστιάνος 1, Τσαγκάρης 2.
Πανιώνιος (Δήμου) Κουτσιαλής 1, Κουλιεράκης 1, Γαβαλάς 1. Βέκκος 1.

Επέστρεψε στις νίκες ο ΝΟ Χίου επικρατώντας 13-9 του ΝΟ Πατρών.

Μετά από τέσσερα αρνητικά αποτελέσματα οι Χιώτες δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου κόντρα στους Πατρινούς και προσπέρασαν τον Πανιώνιο στην βαθμολογία.

ΝΟ Χίου – ΝΟ Πατρών 13-9
Οκτάλεπτα: 4-2, 1-3, 4-1, 4-3.
ΝΟ Χίου (Μικέδης): Μιμίδης 2, Θωμάκος 1, Τεσάνοβιτς 3, Καλαργυρός 1, Κανδιόγλου 1, Βουκμίροβιτς 1, Γκιουβέτσης 4.
ΝΟ Πατρών (Λαμπάτος): Τουλγαρίδης 1, Παπάκος 4, Γκότσης 2, Δουρίδας 1, Πασσάς 1.

Από έναν βαθμό πήραν Υδραϊκός και Παλαιό Φάληρο μετά το μεταξύ τους 5-5 στο κολυμβητήριο του Αλίμου.

Ο Υδραϊκός ήταν αυτός που είχε το προβάδισμα στο ημίχρονο (3-1), με το Φάληρο να απαντάει σε 4-5. Δυόμισι λεπτά πριν το φινάλε ο Στελλάτος ισοφάρισε για το τελικό 5-5 που κράτησε τις δύο ομάδες ισόπαλες.

Υδραϊκός – Παλαιό Φάληρο 5-5
Οκτάλεπτα: 2-1, 1-0, 1-2, 1-2.
Υδραϊκός (Κραβαρίτης): Κοκκινάκης 1, Μπλάνης 1, Λιαπάκης 1, Στελλάτος 2.
Παλαιό Φάληρο (Μαμούρης): Κουρλιάφτης 1, Τσαχιλίδης 1, Τρούλος 1, Γαβαλάς 1, Κάκαρης 1.