Γαλλία

Γκέλαρε πάλι η Μονακο

Τρίτη σερί ισοπαλία για την Μονακό! Ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Καέν εκτός έδρας παρά το γεγονός πως άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό! Γκέλα και για την Γκινγκάμπ.

Ούτε αυτή την αγωνιστική η Μονακό δεν μπόρεσε να επιστρέψει στις νίκες! Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Καέν, φτάνοντας έτσι στις τρεις σερί ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Ζαρντίμ, μάλιστα, είχαν προηγηθεί με αυτογκόλ μόλις στο 5ο λεπτό αλλά παρόλα αυτά δεν κατάφεραν να πάρουν και τη νίκη... Ίσα - ίσα! Στο 59ο λεπτό βρέθηκαν πίσω στο σκορ (2-1) με αυτογκολ του Κοντογκμπια. Τελικά κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό με τον Μουτίνιο στο 75' να κάνει το 2-2.

Κακό αποτέλεσμα και για την Γκινγκάμπ. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Γιουρόπα Λιγκ γνώρισε την ήττα από την Ρεν και έτσι έπεσε και άλλο στο βαθμολογικό πίνακα!