Σκωτία

Γλίτωσε την ήττα

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις η Σέλτικ ισοφάρισε σε 1-1 την Νταντί και γλίτωσε την ήττα στην έδρα της. Διεκόπη το Σεντ Μίρεν – Ρος Κάουντι.

Η Νταντί έκανε τη ζημιά στη Σέλτικ στην 12η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σκοτίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Άρμοστρονγκ με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να ισοφαρίσουν σε 1-1 και για το καταφέρνουν στις καθυστερήσεις με τον Μαλγκρου.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η διαφορά της πρωτοπόρου, Σέλτικ να μειωθεί στους πέντε βαθμούς από την Ινβερνές η οποία επικράτησε 2-1 της Κιλμάρνοκ και πέρασε στη δεύτερη θέση.

Η διαφορά της Σέλτικ όμως κινδυνεύει να γίνει ακόμη μικρότερη την Δευτέρα σε περίπτωση που η Αμπερντίν νικήσει το παιχνίδι με την Πάτρικ Θιστλ .

Βέβαια πρέπει να σημειώσουμε ότι η Σέλτικ θα έχει ένα παιχνίδι λιγότερο από τις Ινβερνες και Αμπερντίν που την καταδιώκουν.

Το παιχνίδι της Σεντ Μίρεν με την Ρος Κάουντι διεκόπη λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου στο 52ο λεπτό με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ με 2-0.