Ισόπαλοι οι… γείτονες, έχασε πέναλτι ο Κολοβός

Πανιώνιος και Καλλιθέα ήρθαν 1-1 σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στη Νέα Σμύρνη. Ανώτεροι ήταν οι γηπεδούχοι. Έχασε πέναλτι στο 65’ ο Δημήτρης Κολοβός.

Από ένα τέρμα πέτυχαν στο τελευταίο δεκάλεπτο Πανιώνιος και Καλλιθέα και ήρθαν 1-1 στη Νέα Σμύρνη. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε ολόκληρη της διάρκεια του αγώνα, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 81’, χάρη σε ωραίο πλασέ του Γκαβασιάδη, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Γκέζου. Έξι λεπτά αργότερα η μπάλα στρώθηκε στον Γκίνη, που τελείωσε ιδανικά τη φάση.

Αυτό ήταν το πρώτο ματς για την Καλλιθέα μετά την αποχώρηση του Στύρου Ηλιόπουλου από την τεχνική ηγεσία της ομάδας. Στον πάγκο κάθισε ο Λουκάς Καραδήμος.

Η παίκτες του Δημήτρη Τερεζόπουλου ήταν πιο απειλητικοί σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και θα μπορούσαν να μπουν μπροστά στο σκορ στο 65’, όταν ο Τασουλής κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Κολοβός που ανέλαβε την εκτέλεση δεν κατάφερε να νικήσει τον Μιχελή.