Πόλο

Ήττα της Γλυφάδας από Νάπολι

Δεν ξεκίνησε με τις ιδανικές συνθήκες η προσπάθεια της Γλυφάδας να προκριθεί στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ πόλο ανδρών, αφού έχασε 8-11 από τη Νάπολι στην πρεμιέρα του προκριματικού ομίλου.

Η Κανοτιέρι Νάπολι νίκησε 11-8 τη Γλυφάδα στην πρεμιέρα του προκριματικού ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ πόλο ανδρών που διεξάγεται στη Βουδαπέστη και δυσκόλεψε το έργο πρόκρισή της ελληνικής ομάδας στην επόμενη φάση της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Η ελληνική ομάδα δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ και το πρώτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 1-4, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε το 2-8. Οι παίκτες του Δημήτρη Μάζη «ξύπνησαν» στην τρίτη περίοδο και, με επιμέρους σκορ 5-2, μπήκαν στο ματς, όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ολική «ανατροπή».

Στο 4.47 πριν τη λήξη του αγώνα αποβλήθηκε με αντικατάσταση ο Δημήτρης Σκουμπάκης και στο 2.27 ο Νίκος Παπανικολάου.

Πλέον, η Γλυφάδα θέλει τη νίκη την Παρασκευή στις 21:15 κόντρα στην «οικοδέσποινα» Ορβοσι.

Οκτάλεπτα: 1-4, 1-3, 5-2, 1-2

Τα γκολ της Γλυφάδας σημείωσαν οι: Παπασηφάκης 1, Γιαννόπουλος 5, Χατζηγούλας 1