Αγγλία

«Κάρφωσε» τη Γιουβέντους ο Μιραλάς (video)

Η Έβερτον επικράτησε 6-5 στα πέναλτι της Γιουβέντους σε φιλικό που έγινε στο Σαν Φρανσίσκο, με τον Κέβιν Μιραλάς να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ των «ζαχαρωτών» στο 90λεπτο.

Πήρε την μπάλα από τα δεξιά με χώρο. Προχώρησε, ζάλισε τον αντίπαλο αμυντικό, συνέκλινε λίγο προς την καρδιά της περιοχής και με αριστερό σουτ στην κλειστή γωνία σκόραρε…

Θα μπορούσε να ήταν στιγμιότυπο από αγώνα του Ολυμπιακού, αλλά εδώ κι έναν χρόνο και κάτι ο Κέβιν Μιραλάς κάνει τέτοια πράγματα με τη φανέλα της Έβερτον. Ο Βέλγος φορ άνοιξε στο 61ο λεπτό το σκορ στη φιλική αναμέτρηση με τη Γιουβέντους στο Σαν Φρανσίσκο. Οι «μπιανκονέρι» ισοφάρισαν στο 81’ με τον Ασαμόα, αλλά στα πέναλτι που ακολούθησαν για την ανάδειξη νικητή τα «ζαχαρωτά» επικράτησαν με 6-5.