Ιταλία

«Κάρφωσε» την Ίντερ ο Χολέμπας! (video)

Ποιος Άσλεϊ Κόουλ; Ο Ρούντι Γκαρσιά προτίμησε να δώσει φανέλα βασικού στον Χοσέ Χολέμπας και αυτός τον δικαίωσε! Δείτε το εξαιρετικό γκολ του 30χρονου, που «ζάλισε» δύο αμυντικούς της Ίντερ.

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Ρόμα πέτυχε ο Χοσέ Χολέμπας στο ντέρμπι απέναντι στην Ίντερ στο «Ολίμπικο».

Ο 30χρονος μπακ, που προτιμήθηκε από τον Ρούντι Γκαρσιά αντί του Άσλεϊ Κόουλ, έβαλε τους «τζιαλορόσι» και πάλι μπροστά στο σκορ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο διεθνής μπακ με εξαιρετικό σλάλομ, «ζάλισε» δύο αμυντικούς των «νερατζούρι» και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαντάνοβιτς στο 47ο λεπτό κάνοντας το 2-1.