Europa League

Καθάρισε ο Αβραάμ!

Με γκολ του Παπαδόπουλου στο 94΄ η Τραμπζονσπόρ άλωσε την Ουκρανία και πήρε σπουδαίο διπλό επί της Μέταλιστ για τον 12ο όμιλο!

Την ευρωπαϊκή του εμπειρία μετουσίωσε με ένα χρυσό γκολ για την Τραμπζονσπορ ο πρώην αρχηγός του Ολυμπιακού. Οι Τούρκοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια και προηγήθηκαν με τον Κονσταντ στο 25΄αλλά οι Ουκρανοί έφεραν το ματς στα ίσα στο 61΄με τον Κόμενιουκ.

Το καλό φύλαγε για το τέλος… ο Αβραάμ Παπαδόπουλος οποίος έγραψε το 2-1 με κοντινό σουτ στη τελευταία φάση του αγώνα και έδωσε τους βαθμούς και την κορυφή του ομίλου στην ομάδα του μετά τη πρεμιέρα.

Χρυσό αποδείχθηκε το τέρμα του Ράντοβιτς για τη Λέγκια Βαρσοβίας που ήταν ξεκάθαρα καλύτερη από την Λόκερεν και εν τέλει πήρε αυτό που άξιζε.

Συγκεκριμένα μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες η πολωνική ομάδα μπήκε δυνατά στην επανάληψη και λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα(58΄ Ράντοβιτς) έβαλε το γκολ που της έδωσε το τρίποντο.