Κουίζ: Ποιο είναι πιο πολύ οφσάιντ εις βάρος του Ολυμπιακού;

Ο Κώστας Νικολακόπουλος θέτει μέσα από το sport-fm.gr ένα ερώτημα περί οφσάιντ κι Ολυμπιακού!

• Αυτό που άφησε ο διεθνής Ακρίβος στο ΑΕΚ-Ολυμπιακός και έχασε ο Αραούχο την ευκαιρία του αγώνα;

inner

• Η, αυτό που άφησε ο διεθνής Κωστάρας στο Ατρόμητος-Ολυμπιακός και άνοιξε το σκορ ο Ατρόμητος;

inner

• Λεπτομέρεια-πλάκα: την πρώτη περίπτωση είναι ακάλυπτοι κι άλλοι δύο παίκτες, άσχετα αν δεν μπαίνουν στη φάση. Στη δεύτερη είναι ακάλυπτοι άλλοι τρεις παίκτες!

• Λεπτομέρεια-πλάκα: ο τελικός του Κυπέλλου έγινε πέρσι ένα μήνα μετά το τέλος του πρωταθλήματος (!!!) επειδή "έπρεπε" να είναι επόπτες του Σιδηρόπουλου ο Ευθυμιάδης κι ο Κωσταράς.

• Ο Κωσταράς κι ο Ευθυμιάδης, που φέτος πρώτον στο Ολυμπιακός-ΑΕΚ 3-0 δεν είδε την γροθιά του Πατίτο στον Φιγκέϊρας και δεύτερον στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0 είδε κόρνερ αντί άουτ στη φάση του μοναδικού γκολ.

• Παρεμπιπτόντως: επειδή ο θεός (του ποδοσφαίρου) αγαπάει τον κλέφτη, αγαπάει όμως και τον νοικοκύρη, ο Κυβρακίδης που από το οφσάϊντ έκανε την ασίστ χθες για το 1-0 στο Περιστέρι, ήταν κι ο παίκτης που έχασε τον Ρομάο στη φάση του 1-1.

• Ο Σα Πίντο σε αυτόν είχε δώσει εντολή να μαρκάρει τον Ρομάο σε όλες τις στημένες φάσεις, από το πρώτο λεπτό...