Γαλλία

Ξέχασε τη… νίκη!

Χωρίς νίκη για έκτο σερί ματς έμεινε η Μπορντό μετά το εντός έδρας 1-1 με την Γκινγκάμπ, για την 23η αγωνιστική της Ligue 1.

Ολοένα και απομακρύνεται από την πρώτη τετράδα η Μπορντό! Οι Γιρονδίνοι έμειναν στο 1-1 με την Γκινγκάμπ, για την 23η αγωνιστική, με αποτέλεσμα να… αγνοούν τη νίκη για έκτο σερί παιχνίδι.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, με τον Μποβού να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 28’ και τον Πουντζέ να κάνει το 1-1 στο 55ο λεπτό.

Μάλιστα, ο Πλάσιλ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα στο 79ο λεπτό, λόγω εξύβρισης του διαιτητή, με αυτή να είναι η πρώτη αποβολή του Τσέχου μέσου με τη φανέλα της Μπορντό, στην οποία αγωνίζεται από το 2009!