Βόλεϊ

Λύγισε στο θρίλερ ο Παναθηναϊκός, με ανατροπή η Κηφισιά

Μετά από ένα δυνατό ματς, ο Ηρακλής λύγισε τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ στη 18η αγωνιστική της Volleyleague. Μεγάλη ανατροπή για Κηφισιά, 3-2 σετ τον Φοίνικα Σύρου.

Μεγάλη νίκη με 3-1 σετ επί του Παναθηναϊκού πήρε ο Ηρακλής στην 18η αγωνσιτική της Volleyleague.

Ο «Γηραιός» επέστρεψε στις νίκες, κρατώντας τους «πράσινους» στα χαμηλά της βαθμολογίας, μετά από επτά σερί αρνητικά αποτελέσματα.

Οι δύο ομάδες, μάλιστα, έδωσαν μεγάλη μάχη. Ο Ηρακλής πήρε το πρώτο σετ στις λεπτομέρειες, ενώ στο δεύτερο έγινε μεγάλη μάχη, με τους «πράσινους» να λυγίζουν στο 33-31. Ο Παναθηναϊκός μπήκε ξανά στο ματς μειώνοντας σε 2-1 με 20-25, όμως δεν κατάφερε να συνεχίσει το ίδιο δυναμικά, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 3-1.

Με μεγάλη ανατροπή πανηγύρισε η Κηφισιά, με 3-2 σετ επί του Φοίνικα Σύρου. Οι νησιώτες πήραν δύο φορές το προβάδισμα στα σετ, όμως η ομάδα των βορείων προαστίων ισοφάρισε ισάριθμες και πήρε το ματς στο τάι μπρέικ.

Κορυφαίοι για την Κηφισιά ήταν οι Ντε Σόουζα με 16 πόντους (12/24 επ, 3 άσοι, 1 μπλοκ) και Παπαγγελόπουλος με 15 (12/15 επ, 2 άσοι, 1 μπλοκ), ενώ για τον Φοίνικα ξεχώρισε ο Γιορντάνοφ με 25 (24/44 επ, 1 άσο).