Γερμανία

«Λύκοι» στο… ψαχνό!

Μεγάλη νίκη και βαθμολογική ανάσα για την Βόλφσμπουργκ, που επικράτησε 2-1 εντός έδρας την Βέρντερ. Με γκολ των Ροντρίγκεζ και Όλιτς οι «λύκοι» καθάρισαν, αφήνοντας την ομάδα της Βρέμης προτελευταία.

Επιστροφή στις νίκες για την Βόλφσμπουργκ. Οι «λύκοι» επικράτησαν, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, στην «Volkswagen Arena» της Βέρντερ Βρέμης με σκορ 2-1, παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Ρικάρντο Ροντρίγκεζ. Οι φιλοξενούμενοι αν και πιέστηκαν βρήκαν τον τρόπο να αντιδράσουν και να ισοφαρίσουν με τον Μπους στο 37ο λεπτό. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Χέκινγκ ανέβασε τις γραμμές της στο γήπεδο και δικαιώθηκε, αφού πήρε το προβάδισμα με τον Όλιτς στο 57’. Οι παίκτες του Ντουτ αν και προσπάθησαν στο φινάλε δεν τα κατάφεραν και το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Έτσι, η Βόλφσμπουργκ ανέβηκε στην 7η θέση με 8 βαθμού, ενώ η Βέρντερ έμεινε στην προτελευταία θέση (17η) μόλις με 3.