Super League 2

Μοιραίος ο… ωραίος

Έβαλε γκολ στο 9' και ο Αχαρναϊκός κράτούσε την νίκη επι των Χανίων στα χέρια του. Ωστόσο, ο Ντος Σάντος από ΜVP κατέληξε σε μοιραίο του αγώνα, αφού στο 93' υπέπεσε σε πέναλτι, και το ματς έληξε 1-1.

Από πολυτιμότερος παίκτης έγινε ο μοιραίος. Ο Ντος Σάντος, υπέπεσε σε πέναλτι στο 90+3’ όταν η μπάλα χτύπησε στο χέρι του και έτσι το γκολ που πέτυχε στο ένατο λεπτό και οδηγούσε τον Αχαρναϊκό σε νίκη απέναντι στα Χανιά, «σβήστηκε».

Η ομάδα του Βαζάκα έβαλε δύσκολα με το καλημερά στους Κρητικούς, καθώς ο Ντος Σάντος στο ένατο μόλις λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η εμφάνιση των Χανιωτών δεν ήταν ικανή για την ανατροπή του αγώνα -κάτι που ήθελαν για να ανέβουν στην 2η θέση της βαθμολογίας- και οι καρικές συνθήκες δεν ευνοούσαν την ομάδα που ήθελε να κάνει παιχνίδι.

Ωστόσο, τα Χανιά δεν παραιτήθηκαν και λίγο πριν τη λήξη κέρδισαν το πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Πάγκαλος και διαμόρφωσε το 1-1. Έτσι, η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν έσωσε την παρτίδα και παράλληλα ανέβηκε ένα σκαλοπάτι στον βαθμολογικό πίνακα (3η θέση).